میلگرد سیرجان حدید جنوب

شرح محصولات فلزی

• میلگرد:
میلگرد نوار فولادی است که در ساخت بتن برای جبران مقاومت کششی پایین مورد استفاده قرار می گیرد. شما با افزودن این میله های فلزی، می توانید پایه های بتنی مستحکم را ایجاد کنید. پروژه شما چه دارای کف و چه دیوار باشد، میلگرد باعث می شود شکافی در ساخت ایجاد نشود که در نهایت منجر به از هم پاشیدن پروژه شود. در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای مختلفی تولید می شود. میلگرد دارای سایزهای مختلف از 8 الی 32 و در انواع آجدار و ساده می شود. میلگرد ساده به عنوان نوع A1 نیز شناخته می شود و میلگرد آجدار در انواع A2، A3 و A4 تولید می شود. که متناسب با نوع و سایز هر یک از این میلگردها از مقاومت متفاوت و کاربرد متفاوتی برخوردار می باشد. میلگرد A1 با تنش جاری 2300 کیلوگرم بر سانتی مترمربع و تنش گسیختگی 3800 کیلوگرم بر سانتی مترمربع می باشد.

• تیرآهن:
یک تیرآهن از نظر مهندسی سازه یا عضوی است که می تواند شامل موادی از جمله فولاد و آلومینیوم، برای مقاومت در برابر بارها باشد. تیرآهن در انواع مختلفی از جمله IPE، IPN، H و تیرآهن لانه زنبوری تولید می شود که نوع IPE به عنوان تیرآهن معمولی شناخته می شود. تیرآهن دارای ابعاد 14 الی 30 می باشد که متناسب با تولیدکننده سایز تولیدی متفاوت می باشد. تیرآهن H یا هاش به عنوان تیرآهن بال پهن یا عریض شناخته می شود که دارای بال های پهن تر از تیرآهن معمولی می باشد.

• نبشی:
نبشی که گاهی به عنوان پروفیل نیز شناخته می شود، به صورت دو ضلع طرا می شود که درای زاویه 90 درجه می باشد. این مقطع فولادی به عنوان یکی از مقاطع مهم به حساب می آید که در پروژه های مهم صنعتی، ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد. نبشی دارای سایز و ضخامت می باشد که متناسب با ضخامت های متفاوت کاربردهای آن نیز متفاوت می باشد.

• ناودانی:
ناودانی که گاهی اکثراً آن را با نبشی اشتباه می گیرند، نوعی پروفیل است که دارای طرح U است و با عنوان پروفیل U نیز شناخته می شود. ناودانی را در ساخت چهارچوب ها، تجهیزات ساحلی و دریایی، ساختمان سازی و ساخت ماشین آلات صنعتی استفاده می کنند.

• سپری آهنی:
سپری آهنی از جمله محصولاتی است که در دسته نبشی و ناودانی قرار می گیرد. با توجه به اینکه نبشی و ناودانی در دسته پروفیل ها قرار می گیرند، سپری آهنی مستثنی از این قاعده نمی باشد. سپری آهنی که به نوعی پروفیل T شناخته می شود در ساختمان سازی و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. از این مقطع فولادی برای ساخت اتصالات پل، درب و پنجره، سازهای فلزی مانند خرپا و ستون استفاده می شود. عمده کاربرد آن در سقف گلخانه ها و اسکلت آن می باشد.

• ورق:
ورق، ورق فلزی است که در اثر یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و مسطح تبدیل می شود. ورق یکی از اشکال اساسی است که در فلزکاری استفاده می شود و می توان آن را برش داده و به اشکال مختلف خم کرد. ورق گرم و ورق سرد متناسب با کاربردهای متعدد تولید می شود که هر یک از آنها در تولید لوازم خانگی و خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. در ضخامت های متعدد و انواع مختلف شیت و رول موجود هستند.

• قوطی پروفیل:
قوطی و پروفیل از جمله محصولاتی هستند که در ساخت اسکلت بندی فلزی استفاده می شوند. علاوه بر این، این محصولات در دیگر صنایع نیز کاربردهای خود را دارند. در مورد پروفیل می توان گفت، پروفیل همچنان نقشی مهم در تولید سازه های جدید و امروزی مانند سازه های ساختمانی ایفا می کند. همچنین از قوطی و پروفیل برای ساخت پل، نرده فلزی، درب و پنجره و … استفاده می شود. بد نیست این نکته را در نظر داشته باشید که ساخت هر یک از این محصولات توسط کارخانه های مختلف با ابعاد یکسان، می تواند کیفیت و وزن متفاوتی را به دنبال خود داشته باشد. پروفیل در دو مدل بسته و باز و بر اساس استانداردهایی مانند JISG 3466، DIN 2395 و DIN 59411 طراحی و تولید می شود.

• کلاف:
کلاف یا کویل یکی از مشتقات آهن می باشد که در دسته میلگرد قرار می گیرد. کلاف مشابه میلگرد دارای انواع مختلف آجدار و ساده می باشد که به شکل یک کلاف پیچیده عرضه می شود. این محصول دارای انواع مختلفی می باشد که متناسب با کاربردهای مختلف استفاده می شود. انواع کلاف متناسب با این کاربردها تولید می شود که شامل کلاف گالوانیزه، کلاف سیاه، کلاف برنجی، کلاف مسی و کلاف استیل می باشد.

• لوله فولادی:
لوله های فولادی از ورق فولادی خم شده به شکل دایره ای ساخته می شوند. ممکن است به طور پیوسته یک سیم پیچ نوار فولادی خم شده به مارپیچ و قنداق در امتداد درز جوش داده شوند. لوله های فولادی متداول ترین لوله ها در سیستم های آبرسانی هستند. همچنین در خطوط لوله گاز طبیعی و سیستم های فاضلاب استفاده می شوند. اگر چه نسبت به لوله های دیگر نسبتاً گران هستند اما این مزیت را دارند که می توانند فشارهای زیادی را تحمل کنند. این محصول در ابعاد مختلفی موجود است و می تواند به راحتی جوش داده شود.

• مش میلگردی:
مش میلگرد، مش فولادی یا BRC: مش میلگردی مشابه یک توری است که از در آن مفتول های ساده و آجدار صنعتی بر روی یکدیگر جوش خورده اند. محصول نهایی در ابعاد مختلفی تولید و عرضه می شود. این محصول برای مسلح و مقاوم کردن بتن فونداسیون دیوار، کف، جاده و پل استفاده می شود. غالب استفاده این محصول با قطر نازک است که شامل ابعاد 2 الی 4 میلیمتر می باشد و در ساخت پنل سه بعدی کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای آن در جهان می توان به ساخت حفاظ، ساخت انواع قفسه و ساخت پالت اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *